Түркістан қаласында және ауылдық округтерінде 02.06.2018 жылы

Түркістан қаласы:

Түркістан қаласында 2018 жылдың 2-маусымында қала тұрғындарының қатысуымен пікірін ескеру мақсатында конференция өткізілді. Оған 518 қала тұрғыны қатысып, жиналғандардың ұсынысымен төраға мен хатшы сайланып, күн тәртібі бойынша «Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан ауылдық округтердің жалпы аумағы 721745 гектар жерді шығару арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына көшіру мәселелері» талқыланды. Тұрғындар күн тәртібіндегі маңызды мәселе бойынша өз пікірлерін ортаға салды, конференция соңында бірауыздан қолдайтындықтарын білдіріп дауыс берді.

Хаттамалық шешімге сәйкес:

Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан ауылдық округтердің жалпы аумағы 721745гектар жерді шағыру арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына көшіру мәселелері бірауыздан қабылданды.

Сонымен қатар Түркістан қаласының ауылдық округтерінде 02.06.2018 жылы «Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан ауылдық округтердің жалпы аумағы 721745 гектар жерді шығару арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына көшіру мәселелері» бойынша тұрғындардың пікірін ескеру үшін жергілікті қоғамдастық жиындары өткізілді. Түркістан қаласының 12 ауылдық округінде өткізілген қоғамдастық жиындарының хаттамалық шешімдері төмендегідей:

Жаңа Иқан ауылдық округі:

Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан Жаңа Иқан ауылдық округінің  жалпы аумағы  83084  гектар жерді шығару арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының  әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына көшіру мәселелері бірауыздан қабылданды.

Майдантал ауылдық округі:

Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан Майдантал ауылдық округінің  жалпы аумағы  65751  гектар жерді шығару арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының  әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына  көшіру мәселелері бірауыздан қабылданды.

Ескі Иқан ауылдық округі:

Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан Ескі Иқан ауылдық округінің жалпы аумағы 39729гектар жерді шығару арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының  әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына көшіру мәселелері бірауыздан қабылданды.

Шаға ауылдық округі:

Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан Шаға ауылдық округінің жалпы аумағы 63081гектар жерді шығару арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының  әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына көшіру мәселелері бірауыздан қабылданды.

Иассы ауылдық  округі:

Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан Иассы ауылдық округінің  жалпы аумағы  61016гектар жерді шығару арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының  әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына  көшіру мәселелері бірауыздан қабылданды.

Оранғай ауылдық округі:

Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан Оранғай ауылдық округінің  жалпы аумағы  47579  гектар жерді шығару арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының  әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына  көшіру мәселелері бірауыздан қабылданды.

Жүйнек ауылдық округі:

Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан Жүйнек ауылдық округінің жалпы аумағы 49007гектар жерді шығару арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының  әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына көшіру мәселелері бірауыздан қабылданды.

Қарашық ауылдық округі:

Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан Қарашық ауылдық округінің  жалпы аумағы 37278гектар жерді шығару арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының  әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына көшіру мәселелері бірауыздан қабылданды.

Жібек Жолы ауылдық округі:

Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан Жібек Жолы ауылдық округінің  жалпы аумағы  40760  гектар жерді шығару арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының  әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына көшіру мәселелері бірауыздан қабылданды.

Шорнақ ауылдық округі:

Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан Шорнақ ауылдық округінің жалпы аумағы 71489гектар жерді шығару арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының  әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына  көшіру мәселелері бірауыздан қабылданды.

Бабайқорған ауылдық округі:

Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан Бабайқорған ауылдық округінің  жалпы аумағы  111707  гектар жерді шығару арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының  әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына  көшіру мәселелері бірауыздан қабылданды.

Үшқайық ауылдық округі:

Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қаласының аумағынан Үшқайық ауылдық округінің  жалпы аумағы  42859  гектар жерді шығару арқылы Түркістан қаласы шекарасын өзгерту және Оңтүстік Қазақстан облысының  әкімшілік орталығын Шымкент қаласынан Түркістан қаласына  көшіру мәселелері бірауыздан қабылданды.