АҚПАРАТТЫҚ ХАБАРЛАМА! «БЖЗҚ» АҚ жэне «Қазпошта» АҚ арасында ынтымақтастық туралы Меморандумға қол қойылды

АҚПАРАТТЫҚ ХАБАРЛАМА

2018 жылғы «23» сәуір

«БЖЗҚ» АҚ жэне «Қазпошта» АҚ арасында ынтымақтастық туралы Меморандумғақол қойылды

«Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры» акционерлік қоғамы мен «Қазпошта» акционерлік қоғамы арасында ынтымақтастық туралы Меморандумға қол қойылды.

Осы Меморандум аясында зейнетақы қызметтерін БЖЗҚ бөлімшелері жоқ шалғай елдімекендерде Қазпошта бөлімшелері арқылы көрсету жоспарлануда.

Трансферагенттік қызметтерді көрсету үшін елдімекендерді таңдаганда ең алдымен экономикалық тұрғыдан белсенді тұргындары аз, аудан орталықтарынан алыста орналасқан шағын елдімекендерге басымдық беріледі.

Қазіргі уақытта бұл жобаны жүзеге асыру жоспары әзірленген. Техникалық мэселелер шешіліп, «Қазпошта» АҚ қызметкерлер қүрамы оқытылған соң, трансферагенттік қызметтер ең алдымен кезең-кезеңмен түрғындарының саны 5 мыңнан асатын 24 елдімекенде, кейін биылғы жылдың соңына дейін тұрғындары 2 мыңнан 5 мың адамға дейін болатын 70 елдімекенде көрсетілетін болады. Осылайша, 2018 жылы БЖЗҚ қызметінің көрсетілу деңгейі республика бойынша 43 пайызға артады.

2019 жылы тұрғындарының саны 2 мыңға жетпейтін 125 елдімекенде трансферагенттік қызмет көрсету жоспарланған.

БЖЗҚ 2013 жылгы 22 тамызда «ГНПФ» ЖЗҚ» АҚ негізінде цүрылды. БЖЗҚ цүрылтайшысы және акционері- Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің «Мемлекеттік мүлік және

жекешелендіру комитеті» ММ арцылы Қазацстан Республикасының Үкіметі. БЖЗҚ активтерін сенімгерлікпен басцаруды Қазақстан Республикасының Банкі жүзеге асырады. 2016 жылгы 1 қаңтардан бастап зейнетац активтерін басқару тиімділігін арттыру бойынша үсыныстар жасау цызметі Қазацстан Республикасыныц Президенті басшылъщ ететін Үлттық қорды басқару кеңесіне берілді. Зейнетақы заңнамасына сәйкес БЖЗҚ міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын, ерікті зейнетақы жарналарын тартуды, зейнетақы төлемдерін, зейнетақы жинақтары мен төлемдерін жеке есепке алуды жүзеге асырады, салымшыға (алушыға) зейнетақы жинақтарының жай-күйі туралы ацпарат береді (толығырақ www.enpf.kz сайтында).